Dinamiskā Cigun masāža

Masāžas

Cigun ir ļoti sena ķīniešu atveseļošanās un psiholoģiskā treniņa māksla, kas gadsimtiem ilgi ir bijusi liegta Rietumu pasaulei.

Cigun sistēma balstās uz tradicionālās ķīniešu medicīnas pamata, enerģētisko kanālu un ķermeņa bioloģiski aktīvo punktu sistēmu. Mācība par dzīves enerģiju Ci, kas plūst pa šiem kanāliem, divu sākotnējo pretstatu iņ un jan mijiedarbību. Mācību par pieciem pirms elementiem U- sin. Uguns, ūdens, metāls, zeme un koks.

Ar Cigun palīdzību var atbrīvoties no slimībām un sārņiem, pagarināt dzīves ilgumu, nostiprināt fizisko ķermeni un garu un dziļāk izprast apkārtējo pasauli. Nomierinot nervus, likvidēt fizisko sasprindzinājumu un nogurumu, atjaunot spēkus un iekšējo orgānu un sistēmu darbu. Normalizēt svaru un asinsspiedienu, nostiprināt muskuļus, kaulus un asinsvadus.

Cigun sistēmu bagātinājuši visdažādākie virzieni- daoisms, budisms, konfūcisms, medicīna, kaujas- cīņas māksla.

Daoisma filozofija ir cilvēks ir kosmosa daļa un tā turpinājums

Daudzu cilvēku uzmanību piesaista iespēja ar Cigun palīdzību atgūt jaunību, ķermeņa skaistumu pārvaldīt savu enerģiju un dzīvot saskaņā ar dabas likumiem.

Cigun sistēmu ir bagātinājuši visdažādākie virzieni – daoisms, budisms un konfūcisms, medicīna, cīņas māksla. u.t.t.

Cigun sistēma balstās uz elpošanas vingrinājumiem.Ir arī Cigun ķermeņa masāža. Šī masāža būtiski atšķiras no tradicionālās eiropiešu masāžas. Visas kustības ir apļveida un bezgalības zīmes. Galvenie paņēmieni ir dinamiska glaudīšana un vibrācijas. Masāžu veic uz kušetes. Masāžā tiek izmantota eļļa un ēteriskās eļļas, kuras dod vēl papildus ļoti labus terapeitiskos rezultātus.

Pirmkārt jau noņem enerģētiskos un arī fiziskos blokus. Lai enerģija un asinsrite varētu brīvi plūst.

Noņem nogurumu un muskuļu saspringumu, ļoti labi palīdz pie vēnu un asinsrites problēmām. Dziedina iekšējos orgānus un to sistēmas.

Masāžas laikā ir darbs 12 meridiāniem, kuri atbilst kādam no iekšējiem orgāniem vai sistēmām.Un darbs ar 5 stihijām pēc ķiniešu metodes un katrai stihijai mēs izmantojam attiecīgas ēteriskās eļļas.(Skatīt tabulu)

ūdens – ziema – bruņurupucis- nieres, urīnpūslis, (ausis) kadiķis, gerānija, fenhelis, baziliks, timiāns, eikalipts

uguns – vasara – pāvs -sirds, perikards, tievā zarna, (mēle) salvija, ilang-ilang, citronmelisa, fenhelis, lavanda

metāls – rudens – tīģeris-plaušas, resnā zarna, (deguns) kadiķis, salvija, pačūlija, ,baziliks, rozmarīns, tiniāns, apelsīns, eikalipts, piparmētra

zeme – vasaras beigas – fenikss- liesa, kuņģis, (mute) salvija, citronmelisa, fenhelis, rozmarīns, timiāns

koks – pavasaris –– pūķis- aknas, žultspūslis, (acis) kadiķis, citronmelisa, gerānija,,baziliks,lavanda,rozmarīns,apelsīns

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *